Dobry trycholog w Warszawie. Kim jest trycholog? Jakie schorzenia leczy?

Specjalistę, który zajmuje się dolegliwościami skóry głowy i włosów, nazywa się trychologiem. W momencie kiedy dostrzega się u siebie pierwsze oznaki zakoli, łysienia, albo pogorszenia stanu włósów to właśnie do niego warto umówić się na wizytę. Czym dokładnie zajmuje się trycholog?

Dobry trycholog w Warszawie – w czym może pomóc?

Trycholog nie ma takich kompetencji jak dermatolog, nie zajmuje się całą powierzchnią skóry, a jedynie jej częścią na głowie oraz włosami. Na podstawie precyzyjnej analizy skóry głowy ustala on rodzaj schorzenia, na który cierpi pacjent, określa przyczynę problemu i dobiera najlepszy dla danej osoby sposób leczenia i odpowiednie środki pielęgancyjne.

Osoba zajmująca się trychologią pomaga pacjentom w przypadku nadmiernego wypadania włosów, łupieżu, łuszczycy, łojotoku, a także łojotokowego zapalenia skóry i wielu innych dolegliwości. Do trychologa dobrze jest się udać już wtedy, gdy zauważy się pierwsze niepokojące oznaki, np. swędzenie, uczucie ściągnięcia skóry głowy, czy jej zaczerwienienie.

Cennik trychologa w Warszawie

Niestety nie można liczyć na dofinansowanie wizyty u trychologa przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wyjątek stanowi sytuacja, kiedy dermatolog zajmuje się również trychologią. Cena prywatnej wizyty nie jest stała i zależy od długości konsultacji i stopnia skomplikowania przeprowadzanej kuracji. Przeważnie za jedną witytę u trychologa trzeba zapłacić między 100 a 150 zł, jednak koszt długotrwałej współpracy może oscylować nawet wokół 1000 zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty zakupu preparatów lub ewentualnych wizyt domowych. Jednak na usługach trychologa nie warto oszczędzać. Fachowa pomoc gwarantuje szybkie i skuteczne pozbycie sie problemu.